Podcast Wiedza Nieoczywista – zapraszam!

Po wielu miesiącach przygotowań i jeszcze dłuższym okresie rozmyślań w lipcu 2019 wystartował podcast Wiedza Nieoczywista! Dlaczego taka formuła? Bo to, co oczywiste zwykle jest nudne. A ja chcę mówić o ekonomii zaskakującej, która jest piękna, interesująca i nieoderwana od rzeczywistości.

Co więcej, w słowie mówionym czuję się (chyba) najlepiej. A jeśli dodamy do tego, że podcasty to obecnie najbardziej rozwojowy nośnik, to mamy odpowiedź dlaczego właśnie Wiedza Nieoczywista i dlaczego właśnie podcast.

Wiedza Nieoczywista

Jak możecie przeczytać na podstronie O autorze – zawodowo przekonuję ludzi, że ekonomia jest piękna, prawo nie musi być nudne, a naukowiec może mówić zrozumiale. Wykładam na uczelniach, współpracuję z biznesem, prowadzę bloga, działam w Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

Popularyzowanie wiedzy mnie coraz bardziej pochłania… i daje coraz więcej satysfakcji. Podcast to więc kolejny – jak mi się wydaje – naturalny element tej układanki.

Zajmuję się przede wszystkim takimi tematami jak: własność intelektualna i inne aktywa niematerialne, ekonomia behawioralna, ekonomiczna analiza prawa i gospodarka cyfrowa. Wiem, że część z tych rzeczy, albo brzmi groźnie, albo piekielnie nudno. Ale dajmy im szansę – one nie są takie same z siebie! Po prostu, zbyt wiele osób próbuje traktować ekonomię i prawo jako wiedzę tajemną, dostępną dla wąskiego kręgu osób, które jakimś cudem potrafiły nie zasypiać na (niektórych) nudnych wykładach i przy (niektórych) nudnych książkach.

Ekonomia i prawo są tak na prawdę piękne i mogą być podane przystępnie. Na podcast Wiedza Nieoczywista zapraszam więc wszystkich, którzy chcą się zachwycić ekonomią!

Czym są podcasty i dlaczego warto ich słuchać?

Podcast to po prostu audycja internetowa. Czyli nagranie dźwiękowe do odsłuchania. Zalety tego formatu są ogromne.

Podcasty:

  • są bardzo zróżnicowane, wiec każdy znajdzie coś dla siebie (nawet w tematach dość niszowych);
  • angażują wielu znakomitych twórców, więc treści są (przeważnie) bardzo wysokiej jakości;
  • są dostępne za darmo;
  • trwają dokładnie tyle ile trzeba (nie ma ograniczeń ramówki, jak w radiu czy telewizji);
  • (prawie wcale lub wcale) nie zawierają reklam;
  • nie angażują wzroku, więc można ich słuchać w czasie innych czynności (prowadzenia samochodu, biegania, sprzątania);
  • można bardzo wygodnie słuchać i subskrybować (o czym poniżej).

Jak słuchać podcastu Wiedza Nieoczywista?

Podcastów można słuchać na wiele sposobów:

  • po prostu korzystać z odtwarzacza, który znajduje się pod wpisem z konkretnym odcinkiem
  • pobierając plik audio (link na dole każdego odcinka) i odsłuchać go w dowolnym odtwarzaczu
  • odwiedzając kanał Wiedzy Nieoczywistej na YouTube, gdzie też znajdują się wszystkie odcinki

Ale są też znacznie wygodniejsze sposoby. Korzystając z nich łatwiej Ci będzie słuchać podcastu przy wykonywaniu innych czynności (czyli tak, jak podcastów słucha zdecydowana większość ludzi).

Łatwiej też będzie Ci zasubskrybować podcast. Wtedy kolejne odcinki będą na Ciebie spokojnie czekały w wybranym przez Ciebie miejscu, żebyś mógł się z nimi zapoznać w dogodnym dla siebie czasie.

Podcast Wiedza Nieoczywista
możesz słuchać i subskrybować w:

Słuchaj w Apple Podcast

co prawdopodobnie będzie najwygodniejsze jeśli korzystasz z iPhona
(możesz korzystać z wbudowanej aplikacji Podcasty lub pobrać inną)

jeśli masz telefon z Androidem po kliknięciu powyższego linku zobaczysz listę aplikacji, w których może zagościć Wiedza Nieoczywista

Słuchaj w Spotify

osoby posiadające konto na Spotify mogą wygodnie słuchać podcastów na przemian z muzyką

Słuchaj na Google Podcasts

ostatnio również Google zainteresowało się podcastami (co widać pod powyższym linkiem

Niezależnie od tego, który sposób wybierzesz, zachęcam nie tylko do odsłuchania istniejących odcinków, ale także do subskrybowania podcastu Wiedza Nieoczywista. Wtedy nowe odcinki będą pojawiały się automatycznie w Twojej aplikacji.

Wiedza Nieoczywista – odcinki

Oczywiście będę się starał, żeby kolejne odcinki ukazywały się regularnie. Na ten moment nie mogę jednak obiecać z jaką konkretnie regularnością.

Jak dotąd ukazały się następujące odcinki:

Linki do stron z notatkami do poszczególnych odcinków znajdują się tutaj.

Zasięg

Bardzo mi zależy na dotarciu z informacją o tym podcaście do jak największej liczby osób. Jeśli Szanowny Czytelnik/Słuchacz uważa, że podcast na to zasługuje, to proszę o wszelkiej maści udostępniania.

Co ważne, oceny i komentarze w iTunes, czy na YouTubie także bardzo poprawiają widoczność Wiedzy Nieoczywistej w sieci, a więc pomagają docierać do kolejnych słuchaczy. Dlatego za wszystko to będę bardzo wdzięczny.

Oczywiście, równie cenne będą też opinie przesyłane mailowo. Natomiast najwyższą formą uznania, będzie jeśli Szanowny Czytelnik zdecyduje się dopisać swój adres e-mail do newslettera.Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o