Podcast Wiedza Nieoczywista

Podcast Wiedza Nieoczywista o Pieniądzach to wyłącznie naukowo sprawdzone ciekawostki, za które ręczę własnym doktoratem. Jako ekonomista, mówię głównie o pieniądzach. Jednak jako ekonomista, który uważa się za człowieka o szerokich horyzontach, mówię nie tylko o pieniądzach.

Wielu ludziom wydaje się, że w temacie pieniędzy postępują racjonalnie. I mają rację: tak im się tylko wydaje. W tematach związanych z pieniędzmi nadspodziewanie łatwo bowiem wpadamy w rozmaite pułapki. Warto sobie to uświadomić, bo skoro pieniądze rządzą światem, to te przewrotne mechanizmy mogą nieustannie wpływać na najróżniejsze aspekty naszego życia.

Czy poznanie tych pułapek pozwoli nam się na nie uodpornić? Niekoniecznie. W niektórych sytuacjach można się jednak nauczyć jak unikać problemów. Choć są też takie mechanizmy, które nadal uporczywie będą obnażały nasze ograniczenia. Ale może da się polubić tę naszą nieracjonalność? Może to ona jest jedną z tych rzeczy, które sprawiają, że jesteśmy ludźmi?

Zapraszam wszystkich, którzy chcą się zachwycić tym jak działa świat!

I na wszelki wypadek dodam, że podcast to nagranie dźwiękowe (audycja), które jest dostępne na życzenie – za darmo, w dowolnym momencie i w bardzo wygodny sposób (a tak naprawdę: na wiele sposobów). Zdecydowałem się na tę formułę także dlatego, że w słowie mówionym czuję się (chyba) najlepiej. A jeśli dodamy jeszcze, że podcasty to obecnie najbardziej rozwojowy nośnik, to mamy odpowiedź dlaczego właśnie Wiedza Nieoczywista i dlaczego właśnie podcast.

Popularyzowanie wiedzy pochłania mnie coraz bardziej… i daje coraz więcej satysfakcji. Podcast to więc kolejny – jak mi się wydaje – naturalny element tej układanki. Nowy odcinek planuję publikować co dwa tygodnie w środę.

Bartłomiej Biga

Jak słuchać podcastu Wiedza Nieoczywista?

Podcastów można słuchać na wiele sposobów:

Wiedza Nieoczywista na YouTube

Ale są też znacznie wygodniejsze sposoby.

Korzystając z nich łatwiej Ci będzie słuchać podcastu przy wykonywaniu innych czynności (czyli tak, jak podcastów słucha zdecydowana większość ludzi).

Łatwiej też będzie Ci zasubskrybować podcast. Wtedy kolejne odcinki będą na Ciebie spokojnie czekały w wybranym przez Ciebie miejscu, żebyś mógł się z nimi zapoznać w dogodnym dla siebie czasie.

Niezależnie od tego, który sposób wybierzesz, zachęcam nie tylko do odsłuchania istniejących odcinków, ale także do subskrybowania podcastu Wiedza Nieoczywista. Wtedy nowe odcinki będą pojawiały się automatycznie w Twojej aplikacji.

Podcast Wiedza Nieoczywista możesz słuchać i subskrybować w:

Słuchaj w Apple Podcast

co prawdopodobnie będzie najwygodniejsze jeśli korzystasz z iPhone’a (możesz korzystać z wbudowanej aplikacji Podcasty lub pobrać inną


Subskrybuj na urządzeniu z Androidemjeśli masz telefon z Androidem po kliknięciu powyższego linku zobaczysz listę aplikacji, w których może zagościć Wiedza Nieoczywista


osoby posiadające konto na Spotify mogą wygodnie słuchać podcastów na przemian z muzyką


Słuchaj w Google Podcast

ostatnio również Google zainteresowało się podcastami (co widać pod powyższym linkiem)

Wiedza Nieoczywista – odcinki

Co dwa tygodnie w środę nowy odcinek Wiedzy Nieoczywistej!

Jak dotąd ukazały się następujące odcinki:

Linki do stron z notatkami do poszczególnych odcinków znajdują się tutaj.

Zasięg

Bardzo mi zależy na dotarciu z informacją o tym podcaście do jak największej liczby osób. Jeśli Szanowny Czytelnik/Słuchacz uważa, że podcast na to zasługuje, to proszę o wszelkiej maści udostępniania.

Co ważne, oceny i komentarze w iTunes, czy na YouTubie także bardzo poprawiają widoczność Wiedzy Nieoczywistej w sieci, a więc pomagają docierać do kolejnych słuchaczy. Dlatego za wszystko to będę bardzo wdzięczny.

Oczywiście, równie cenne będą też opinie przesyłane mailowo. Natomiast najwyższą formą uznania, będzie jeśli Szanowny Czytelnik zdecyduje się dopisać swój adres e-mail do newslettera.