O współpracy samorządu terytorialnego z obywatelami i organizacjami pozarządowymi

Kilka tygodni temu ukazała się książka “Wdrażanie mechanizmów współpracy finansowej jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi w Polsce”, której jestem współautorem. Moją rolą było opisanie aspektów formalno-prawnych tych instytucji oraz skomentowanie problemów jakie pojawiają się w związku z wdrażaniem trybu małych zleceń oraz budżetu obywatelskiego.

Mam przekonanie, że to wydawnictwo może być przydatne zarówno dla celów poznawczych, gdyż jest dość obszerną i wieloaspektową publikacją, jak i być praktyczną pomocą w “oswajaniu” tytułowych mechanizmów. Głównym adresatem książki jest administracja samorządowa, której rolą jest stworzenie odpowiedniej przestrzeni do współpracy z obywatelami i ich organizacjami. Naturalnie, także dla “drugiej strony” informacje i komentarze zawarte w tym dziele mogą się także okazać bardzo przydatne.

Zachęcam do pobrania książki w formacie PDF. Publikacja udostępniana jest bezpłatnie (zgodnie z lansowanym przeze mnie poglądem, aby teksty powstałe za pieniądze publiczne były w wolnym dostępie):

okładka mechanizmy współpracy podręcznik

Wdrażanie mechanizmów współpracy finansowej jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi (DO POBRANIA)

Bartłomiej Biga

Podaj tę wiedzę dalej:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments