Pomysłowość w obchodzeniu zakazu niedzielnego handlu (Kronika Krakowska)

Strona główna/W mediach/Pomysłowość w obchodzeniu zakazu niedzielnego handlu (Kronika Krakowska)

Po wielu miesiącach dość mizernej debaty doprowadzono do zakazu handlu w niedzielę. Będzie on jednak wprowadzany stopniowo. Pozostawiono też szereg wyjątków. Najważniejszym z nich może być możliwość prowadzenia sprzedaży internetowej, co otwiera furtkę do działania tradycyjnych sklepów, które w niedziele będą formalnie jedynie miejscem prezentacji towarów. Klient będzie mógł jednak dokonać zakupu przy użyciu smartfona i odebrać towar przy kasie.

Jestem przekonany, że polscy przedsiębiorcy znajdą także szereg innych sposobów obejścia tego zakazu i dlatego podpisana dziś przez Prezydenta ustawa będzie szybko nowelizowana. Mówiłem o tym w Kronice Krakowskiej (od 7:20).

Bartłomiej Biga

Podaj tę wiedzę dalej:

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 marca 2021 12:00

Zgadza się na zakazie handlu kolejny raz zyska e-commerce, obecnie nie ma żadnej bariery technologicznej, aby kupić i zapłacić za produkt przez sklep internetowy, a po chwili odebrać go przy nieczynnej kasie. Takie rozwiązanie znam m.in. ze sklepu z butami eobuwie, gdzie klient wybiera model przez platformę e-commerce i może przez nią zapłacić. Sklep w takim przypadku działa właściwie tylko jako przymierzalnia, ewentualnie jako miejsce odbioru produktów. Zdarzają się również sytuacje, że klient po przymiarce produktu nie odbierze go od razu, tylko zamówi z dostawą do domu – bo po co nosić zakupy do samochodu przez całą galerię? Fajny blog,… Czytaj więcej »