Sympozjum GAP – rozwinięcie tematu

Strona główna/Ogólne/Sympozjum GAP – rozwinięcie tematu

W nawiązaniu do poprzedniego wpisu, chciałbym także zamieścić tekst mojego powitania, które znalazło się w informatorze sympozjalnym. Moim celem było zawarcie w tych kilku akapitach tego, co uważam za sedno Sympozjów GAP.

Osoby, zainteresowane większą bardziej szczegółowymi informacjami dot. XLII Sympozjum GAP, które zorganizowałem w dniach 15-17 stycznia 2016 w Szczyrku, zachęcam do zapoznania się z kompletnym informatorem.

Szanowni Państwo,

Witam serdecznie na XLII Sympozjum z cyklu Współczesna Gospodarka i Administracja Publiczna. Po raz kolejny spotykamy się w Szczyrku w hotelu „Orle Gniazdo”, aby rozmawiać na ważne tematy. Do takich niewątpliwie zalicza się zarówno „Dziecko”, jak i „Gospodarka morska”. Znakomici goście, którzy przyjęli nasze zaproszenie do roli prelegentów są gwarancją wysokiego poziomu merytorycznego oraz ciekawych dyskusji.

 

Stali bywalcy Sympozjów GAP wiedzą doskonale, jak ważnym komponentem tych przedsięwzięć są wydarzenia kulturalne. Odzwierciedlają one niezwykle inspirującą działalność Agencji Artystycznej GAP, której aktywność ma coraz większą skalę i spotyka się z niezmiennie znakomitymi recenzjami. Kultura służy m.in. integracji. Z tego powodu w programie XLII Sympozjum nie mogło zabraknąć tradycyjnego nocnego śpiewogrania, czy dyskoteki będącej kolażem muzyki mechanicznej i tej wykonywanej na żywo. Nie zabraknie także budzącego wielkich emocji meczu piłki nożnej Kadra GAP – studenci.

 

Tradycją Sympozjów GAP są wykłady mistrzowskie. Do plejady znakomitych mówców podczas tej edycji dołączy prof. dr hab. Jerzy Vetulani, którego wystąpienia są wyśmienitą inspiracją do myślenia o myśleniu, które jednak często prowadzi na manowce. W programie nie zabraknie także gościa niespodzianki i tu niespodzianki nie będzie, gdyż tożsamość gościa pozostanie (mamy nadzieję) niespodzianką do końca. Wystarczy jednak spojrzeć na listę osób, które pojawiały się w tym charakterze na poprzednich sympozjach, żeby mieć pewność, że możemy liczyć na miłą niespodziankę.

 

Sympozjum to bardzo ważne wydarzenie dla całego środowiska GAP. Największą wartością jest możliwość wspólnego spędzenia czasu. Jest to jednak także okazja do zaprezentowania naszej działalności i pochwalenia się sukcesami – przede wszystkim tymi, które są dla nas najcenniejsze –  odnoszonymi przez studentów GAP. Ponadto jestem przekonany, że sympozjalne spotkania studentów z wybitnymi przedstawicielami świata nauki, sztuki i biznesu zaowocują kolejnymi fascynującymi inicjatywami w naszym środowisku.

 

Organizatorzy poprzednich Sympozjów GAP zawiesili mi bardzo wysoko poprzeczkę. Przygotowane przez nich edycje zasłużenie otrzymywały bardzo wysokie oceny. Mam jednak nadzieję, że również czterdziestą drugą uznają Państwo za udaną. Dla osiągnięcia tego celu ciężko pracowało wiele osób, którym zarówno indywidualnie jak i publicznie w odpowiednim miejscu będę chciał gorąco podziękować.

 

Życzę Państwu satysfakcji z programu merytorycznego, miłych wrażeń z uczestnictwa w części kulturalno-integracyjnej oraz udanego wypoczynku w otoczeniu górskiej przyrody.

 

dr Bartłomiej Biga
Organizator XLII Sympozjum GAP

 

informator XLII Sympozjum okładka

Podaj tę wiedzę dalej:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments