Richard Thaler – Zachowania niepoprawne – wideorecenzja książki

Książka Richarda Thalera “Zachowania niepoprawne” z pewnoscią zasługuje na rekomendację. Nadarzyła się ku temu znakomita okazja. Dotąd Marek Jankowski – autor podcastu Mała Wielka Firma – zwykle zaczynał rozmowy ze swoimi gośćmi od pytania: “Co ostatnio czytałeś?”. Po wakacjach natomiast zdecydował się odświeżyć tę formułę i stworzył na początku odcinka przestrzeń do tego, żeby to nie aktualny gość, ale ktoś z słuchaczy jego podcastu przedstawił swoją rekomendację.

Więc postanowiłem skorzystać z tej okazji. W 289 odcinku poleciłem słuchaczom Małej Wielkiej Firmy książkę Richarda Thalera – “Zachowania niepoprawne”. To fascynująca opowiść o ekonomii behawioralnej. Także w swoim podcaście Wiedza Nieoczywista czerpię z niej pełnymi garściami. W sumie poświęciłem tej ksiązce aż cztery odcinki. Pasuje ona bowiem do mojego podcastu idealnie. Po pierwsze, z pewnością jest to wiedza nieoczywista. Po drugie, z pewnością nie są to rzeczy nudne. Właśnie w taki sposób najepiej pokazywać to, co w ekonomii jest najpiekniejsze.

Z tej książki dowiesz się np. co wynika z tego, że większość ludzi to tzw. “racjonalni kooperatorzy”. Poznasz także argumenty, dlaczego jeśli jesteś sprzedawcą łopat do odśnieżania, to po przejściu śnieżycy nie powinieneś drastycznie podnościć ich ceny. I to mimo, że przecież właśnie popyt na Twój towar wystrzelił w kosmos!

Gorąco polecam – zarówno ksiązkę, podcast Mała Wielka Firma, jak i moją Wiedzę Nieoczywistą!

Bartłomiej Biga

 

Podaj tę wiedzę dalej:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments