Sympozjum GAP – misja wykonana

W poprzedni weekend w hotelu “Orle Gniazdo” w Szczyrku odbyło się XLII Sympozjum GAP, którego byłem organizatorem. Wzięło w nim udział ponad 400 osób. Obok ludzi ze świata nauki, biznesu i polityki w wydarzeniu uczestniczyła także grupa ok. 150 studentów – głównie z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Sympozja GAP odbywają się dwa razy w roku i są dziełem prof. Jerzego Hausnera, które jest realizowane przez kolejnych jego współpracowników. Mi powierzono organizację czterdziestej drugiej edycji w dniach 15-17 stycznia 2016 w Szczyrku. Kolejna już w maju w Zakopanem.

Myślę, że program przygotowanego przeze mnie Sympozjum był interesujący. Pierwszego dnia tematem przewodnim było “Dziecko”, drugiego zaś “Gospodarka morska”. Pod tym linkiem jest dostępny kompletny program Sympozjum. Udało się go zrealizować bez większych zmian – z zaproszonych gości nie pojawili się jedynie: Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – Marek Gróbarczyk oraz Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Teresa Kamińska.

Nie ukrywam, że najbardziej inspirującym prelegentem była dla mnie Siostra Małgorzata Chmielewska, która we wspaniały sposób mówiła o problemach dzieci i sposobach ich rozwiązywania od strony bardzo praktycznej. Działania, które podejmuje ona na co dzień – pomoc biednym – są nie tylko szlachetne, ale i bardzo mądrze realizowane. Do tego potrafi o tym pięknie opowiadać. Jest nam bardzo miło, że Siostra pozytywnie odebrała nasze Sympozjum, o czym wspomniała na swoim blogu.

Bartłomiej Biga

Sympozjum GAP - Siostra Małgorzata Chmielewska

program XLII Sympozjum GAP - okładka

Podaj tę wiedzę dalej:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments