WN011 PRO – Prawnik w tajemniczym świecie aktywów niematerialnych

Zapraszam do świata aktywów niematerialnych! Skuteczne strategie zarządzania własnością intelektualną firm zwykle są nieoczywiste. To nie jest tak, że zawsze trzeba patentować wszystko co się da. Często – szczególnie w gospodarce cyfrowej – lepsze okazuje się bardziej otwarte podejście.

O tym, jak zarządzać własnością intelektualną firm rozmawiałem 24 września 2019 w ramach Open Eyes Economy on Tour na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie z trojgiem znakomitych prawników, którzy maja w tym temacie ogromna wiedzę i jeszcze większe doświadczenie. Są nimi: Agata Kowalska, Magdalena Ostasz i Rafał Olesiński.

prawnik w tajemniczym świecie aktywów niematerialnych

 

Dlaczego ten odcinek ma dopisek “PRO”?

Bo odbiega od dotychczasowej formuły podcastu, którą są krótkie odcinki o ciekawostkach ze świata ekonomii. Wiele osób sugerowało mi, że czasem chętnie posłuchaliby także jakiegoś głębszego omówienia. Dlatego niektóre odcinki będą właśnie dłuższe, poważniejsze i bardziej zaawansowane… słowem: będą PRO.

Dzięki temu będę mógł też podzielić się z Szanownymi Słuchaczami co ciekawszymi treściami z konferencji, w których uczestniczę (a tych z racji mojego zawodu jest całkiem sporo). Naturalnie, większość wykładów/paneli naukowych nie nadaje się do podcastu (chyba, że takiego, który ma wspierać leczenie bezsenności). Zgodnie z dewizą mojego podcastu, tu będą trafiały tylko takie treści, które są nieoczywiste, interesujące i podane w przystępny sposób.

Naturalnie, nie oznacza to, że rezygnuję z formuły krótkich odcinków z przeglądem najróżniejszych ciekawostek ze świata ekonomii. Wręcz przeciwnie! Tego będzie nadal sporo, bo kolejnym eksperymentem jest próba publikowania podcastu w każdą środę (a nie jak do tej pory – co dwa tygodnie). Planuję też wprowadzić odcinki z wywiadami. Zobaczymy co z tego wyjdzie… Tym bardziej zależy mi na informacji zwrotnej od Was – co Wam odpowiada, a co nie w podcaście Wiedza Nieoczywista?

 

świat aktywów niematerialnych

fot. Anna Rezulak

Open Eyes Economy on Tour

Ten odcinek stanowi nagranie panelu dyskusyjnego, który odbył się 24 września 2019 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach cyklu konferencji Open Eyes Economy on Tour. Czym jest Open Eyes Economy, zwana także ekonomią wartości? O tym pisałem już jakiś czas temu na blogu. W razie potrzeby jest też angielska wersja tego wpisu.

 

Zawartość odcinka “Prawnik w tajemniczym świecie aktywów niematerialnych”

W jedenastym odcinku podcastu Wiedza Nieoczywista m.in.:

  • Co należy brać pod uwagę wybierając mniej lub bardziej otwarte podejście do zarządzania własnością intelektualną w firmie?
  • Na ile skuteczne w przypadku naruszenia naszej własności intelektualnej jest dochodzenie swoich praw w sądzie?
  • Czego – przede wszystkim – można oczekiwać od prawnika w firmie, jeśli chodzi o ochronę własności intelektualnej?
świat aktywów niematerialnych

fot. Anna Rezulak

Prawnik w tajemniczym świecie aktywów niematerialnych – informacje o panelistach

 

Moimi rozmówcami byli:

Agata Kowalska – Partner zarządzający w Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy

Radca prawny, partner zarządzający w Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy (ck-legal.pl). Specjalizuje się w transakcjach fuzji i przejęć, obsłudze prawnej inwestycji VC/PE oraz w prawie spółek. Jest współzałożycielką i wiceprezesem Stowarzyszenia „Piękne Anioły”, które pomaga najuboższym dzieciom w Polsce.

Magdalena Ostasz – Członek Zarządu Krakowskiego Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH sp. z o.o.

Jest Członkiem Zarządu Krakowskiego Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH sp. z o.o. oraz radcą prawnym. W swojej działalności zajmuje się m.in. pomocą w tworzeniu tzw. start-upów uczelnianych.

Rafał Olesiński – Adwokat, partner zarządzający w Olesiński & Wspólnicy

Od 2005 roku buduje i zarządza, liczącą obecnie ponad sto osób, nowoczesną prawno-podatkową firmą doradczą, z siedzibami w czterech polskich miastach. Jest jednym z liderów tworzących nową europejską sieć firm doradczych.

 

Posłuchaj i zostań na dłużej

Odcinek można odsłuchać przy pomocy poniższego odtwarzacza. Są tu także linki umożliwiające pobranie odcinka oraz subskrypcję podcastu w najpopularniejszych programach:

Słuchaj w Apple Podcast

Słuchaj na Google Podcasts

Słuchaj w Spotify

Podcastu można także słuchać w serwisie YouTube.

Poprzednie odcinki podcastu są dostępne tutaj.

Koniecznie zapisz się też na newsletter, żeby być na bieżąco z kolejnymi odcinkami!

Podaj tę wiedzę dalej:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments