Podcast Wiedza Nieoczywista: jak słuchać? + lista odcinków

Strona główna/Esencja, Podcast Wiedza Nieoczywista/Podcast Wiedza Nieoczywista: jak słuchać? + lista odcinków

Po wielu miesiącach przygotowań i jeszcze dłuższym okresie rozmyślań w lipcu 2019 wystartowałem z podcastem Wiedza Nieoczywista! Dlaczego taka formuła? Bo to, co oczywiste zwykle jest nudne! A ja chcę mówić o tym, co w ekonomii jest najpiękniejsze – o nieprzewidywalności, o złożonych motywacjach, o możliwościach rozwiązywania problemów, które do pewnego momentu wydają się być nie do przezwyciężenia. Ten podcast jest więc o ekonomii nieoczywistej, która jest piękna, interesująca i nieoderwana od rzeczywistości.

Podcast to nagranie dźwiękowe (audycja), które jest dostępne na życzenie – za darmo, w dowolnym momencie i w bardzo wygodny sposób (a tak naprawdę: na wiele sposobów). Zdecydowałem się na tę formułę także dlatego, że w słowie mówionym czuję się (chyba) najlepiej. A jeśli dodamy jeszcze, że podcasty to obecnie najbardziej rozwojowy nośnik, to mamy odpowiedź dlaczego właśnie Wiedza Nieoczywista i dlaczego właśnie podcast.

Podcast Wiedza Nieoczywista

Jak możecie przeczytać na podstronie O autorze – zawodowo przekonuję ludzi, że ekonomia jest piękna, prawo nie musi być nudne, a naukowiec może mówić zrozumiale. Wykładam na uczelniach, współpracuję z biznesem, prowadzę bloga, działam w think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

Popularyzowanie wiedzy pochłania mnie coraz bardziej… i daje coraz więcej satysfakcji. Podcast to więc kolejny – jak mi się wydaje – naturalny element tej układanki. Nowy odcinek planuję publikować co dwa tygodnie w środę.

Zajmuję się przede wszystkim takimi tematami jak: własność intelektualna, ekonomia behawioralna, ekonomiczna analiza prawa i gospodarka cyfrowa. Wiem, że część z tych rzeczy, albo brzmi groźnie, albo piekielnie nudno. Ale dajmy im szansę – one nie są takie same z siebie! Po prostu, zbyt wiele osób próbuje traktować ekonomię i prawo jako wiedzę tajemną, dostępną dla wąskiego kręgu osób, które jakimś cudem potrafiły nie zasypiać na (niektórych) nudnych wykładach i przy (niektórych) nudnych książkach.

Ekonomia i prawo są tak na prawdę piękne i mogą być podane przystępnie. Mam nadzieję, że uda mi o tym przekonać Szanownego Czytelnika / Słuchacza. Na podcast Wiedza Nieoczywista zapraszam więc wszystkich, którzy chcą się zachwycić ekonomią!

Czym są podcasty i dlaczego warto ich słuchać?

Podcast to po prostu audycja internetowa. Czyli nagranie dźwiękowe do odsłuchania. Zalety tego formatu są ogromne.

Podcasty:

  • są bardzo zróżnicowane, wiec każdy znajdzie coś dla siebie (nawet w tematach dość niszowych);
  • prowadzi je wielu znakomitych twórców, więc treści są (przeważnie) bardzo wysokiej jakości;
  • są dostępne za darmo;
  • trwają dokładnie tyle ile trzeba (nie ma ograniczeń ramówki, jak w radiu czy telewizji);
  • (prawie wcale lub wcale) nie zawierają reklam;
  • nie angażują wzroku, więc można ich słuchać w czasie innych czynności (prowadzenia samochodu, biegania, sprzątania);
  • można ich bardzo wygodnie słuchać i subskrybować (o czym poniżej).

Jak słuchać podcastu Wiedza Nieoczywista?

Podcastów można słuchać na wiele sposobów:

  • po prostu korzystać z odtwarzacza, który znajduje się pod wpisem z konkretnym odcinkiem
  • pobierając plik audio (link na dole każdego odcinka) i odsłuchać go w dowolnym odtwarzaczu
  • odwiedzając kanał Wiedzy Nieoczywistej na YouTube, gdzie też znajdują się wszystkie odcinki

Ale są też znacznie wygodniejsze sposoby. Korzystając z nich łatwiej Ci będzie słuchać podcastu przy wykonywaniu innych czynności (czyli tak, jak podcastów słucha zdecydowana większość ludzi).

Łatwiej też będzie Ci zasubskrybować podcast. Wtedy kolejne odcinki będą na Ciebie spokojnie czekały w wybranym przez Ciebie miejscu, żebyś mógł się z nimi zapoznać w dogodnym dla siebie czasie.

Podcast Wiedza Nieoczywista
możesz słuchać i subskrybować w:

Słuchaj w Apple Podcast

co prawdopodobnie będzie najwygodniejsze jeśli korzystasz z iPhona
(możesz korzystać z wbudowanej aplikacji Podcasty lub pobrać inną)

jeśli masz telefon z Androidem po kliknięciu powyższego linku zobaczysz listę aplikacji, w których może zagościć Wiedza Nieoczywista

Słuchaj w Spotify

osoby posiadające konto na Spotify mogą wygodnie słuchać podcastów na przemian z muzyką

Słuchaj na Google Podcasts

ostatnio również Google zainteresowało się podcastami (co widać pod powyższym linkiem

Niezależnie od tego, który sposób wybierzesz, zachęcam nie tylko do odsłuchania istniejących odcinków, ale także do subskrybowania podcastu Wiedza Nieoczywista. Wtedy nowe odcinki będą pojawiały się automatycznie w Twojej aplikacji.

Wiedza Nieoczywista – odcinki

Co dwa tygodnie w środę nowy odcinek Wiedzy Nieoczywistej!

Jak dotąd ukazały się następujące odcinki:

Linki do stron z notatkami do poszczególnych odcinków znajdują się tutaj.

Zasięg

Bardzo mi zależy na dotarciu z informacją o tym podcaście do jak największej liczby osób. Jeśli Szanowny Czytelnik/Słuchacz uważa, że podcast na to zasługuje, to proszę o wszelkiej maści udostępniania.

Co ważne, oceny i komentarze w iTunes, czy na YouTubie także bardzo poprawiają widoczność Wiedzy Nieoczywistej w sieci, a więc pomagają docierać do kolejnych słuchaczy. Dlatego za wszystko to będę bardzo wdzięczny.

Oczywiście, równie cenne będą też opinie przesyłane mailowo. Natomiast najwyższą formą uznania, będzie jeśli Szanowny Czytelnik zdecyduje się dopisać swój adres e-mail do newslettera.Podaj tę wiedzę dalej:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments