WN025 – rozmawiam z Dominiką Bettman – prezes Siemens Polska [ Mówiąc Otwarcie ]

Zapraszam na nowy cykl rozmów, które prowadzę w ramach ruchu ekonomii wartości  Open Eyes Economy. Formuła “Mówiąc Otwarcie” zakłada krótkie (około 15-20 minutowe), dynamiczne, ale i treściwe wywiady z ludźmi, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia o tym co w biznesie jest najważniejsze: o wartościach. Rozmowy są transmitowane na żywo na Facebooku. Później są oczywiście dostępne także w wielu innych miejscach – w tym oczywiście na YouTube.

Stałym punktem programu jest “Mówiąc Otwarcie jednym zdaniem“. Proszę w nim rozmówców o dokończenie 5 wypowiedzi typu: “Gdybym mógł (mogła) wyeliminować jedno zjawisko ze współczesnego biznesu, to byłoby to… . Warunkiem jest, ze odpowiedź musi stanowić jedno zdanie (choć dopuszczam, że będzie wielokrotnie złożone).

Mówiąc Otwartcie 001

 

Mówiąc Otwarcie – odcinek pierwszy

Pierwszym moim gościem była Dominika Bettman – prezes Siemens Polska. Poruszyliśmy następujące wątki:

  • „Czas na mówienie o wartościach pozaekonomicznych w biznesie był przy dobrej koniunkturze. Przez obecny kryzys długo nie będzie miejsca na takie fanaberie”. Prawda czy fałsz?
  • Które wartości pozaekonomiczne w biznesie zyskują na znaczeniu, a które tracą?
  • Czy możemy oczekiwać przyjmowania przez przedsiębiorców głównego ciężaru odpowiedzialności za pracowników w obliczu dużego kryzysu? Czy raczej jest to rola państwa? Jaką strategię przyjął Siemens?
  • A może okazało się, że to właśnie człowiek jest najsłabszym ogniwem nowoczesnej gospodarki? Może w efekcie będzie nas w niej coraz mniej?  Może nasze miejsce jeszcze szybciej będzie zajmowała automatyzacja, a nawet sztuczna inteligencja?

 

Posłuchaj i zostań na dłużej

Odcinek można odsłuchać przy pomocy poniższego odtwarzacza. Są tu także linki umożliwiające pobranie odcinka oraz subskrypcję podcastu w najpopularniejszych programach:

Słuchaj w Apple Podcast

Słuchaj na Google Podcasts

Słuchaj w Spotify

Poprzednie odcinki podcastu są dostępne tutaj.

Koniecznie zapisz się też na newsletter, żeby być na bieżąco z kolejnymi odcinkami!

Bartłomiej Biga

Podaj tę wiedzę dalej:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments